Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Paslauga leidžia jungtis prie virtualios darbo vietos šiais būdais:

  • Konsolė per naršyklę;
  • SPICE protokolo klientas tiesiogiai;
  • Alternatyvūs prisijungimo variantai;


Rekomenduotinas būdas prisijungti prie virtualios darbo vietos yra per naršyklės konsolę, adaptuotą projektui. Tarp palaikomų naršyklių - aktualios Mozilla Firefox ir Google Chrome versijos. Su Internet Explorer naršykle gali kilti problemų.

Konsolė pasiekiama paspaudus mygtuką:


Atsidariusiame naujame naršyklės skirtuke prisijungiama prie sistemos. Virtualios darbo vietos rezoliucija prisitaikys prie naršyklės lango.


Taip pat konsolė leidžia nusiųsti VM klavišų kombinaciją CTRL+ALT+DEL:


Pastaba - naršyklės konsolė nemoka perduoti į virtualią darbo vietą USB bei kitų įrenginių, gali būti problemų su garso perdavimu.

Situacijose, kai konsolės neužtenka, galima naudoti alternatyvius prisijungimo variantus. Pirmas iš jų - jungtis prie virtualios mašinos per SPICE protokolą tiesiogiai.

Atsidariusiame lange galima arba išsikviesti SPICE klientą tiesiogiai, arba nusikopijuoti sugeneruotą SPICE adresą į norimą programą. Rekomenduojame naudoti nemokamą programą Virt Viewer (https://virt-manager.org/download/) arba analogišką produktą.

Pastaba - dėl saugumo sumetimų SPICE klientu prie virtualios darbo vietos galima jungtis tik iš to IP adreso (kompiuterio), iš kurio naudotojas jungiasi į savitarną. Prieigos teisės atnaujinamos kas 5 minutes, todėl, norint prie virtualios darbo vietos jungtis per SPICE klientą, gali reikėti palaukti. Taipogi, reikėtų žinoti, kad prieigos prie SPICE slaptažodis, perduodamas adrese, yra kaskart atsitiktiniu būdu generuojamas iš naujo paleidus virtualią darbo vietą.

Visais kitais atvejais galima naudoti Teamviewer arba analogišką programinę įrangą.

Galimi variantai:

  • No labels