Skip to end of metadata
Go to start of metadata

OpenGIS - atviro kodo GIS programinė įranga sukurta kaip alternatyva komercinėms GIS duomenų kūrimo ir apdorojimo programoms. Nemokama GIS programinė įranga palaiko visus vektorinius ir rastrinius formatus bei internetinius standartus.

Nuo 2014 m. Vilniaus universitete veikia Atviro kodo GIS darbo grupė, kuri viešina atviro kodo sprendimus ir technologijas, taikomas mokslo, verslo bei kitose gyvenimo srityse.  2014 m. rudenį VU Atviro GIS kodo darbo grupė Vilniuje surengė pirmąją, o  2015 m. rudenį antrąją konferenciją  „GIS – paprasta ir atvira“ . Joje buvo pristatyti atviro kodo GIS priemonių taikymo pavyzdžiai (prezentacijos,   video medžiaga) bei surengta techninė sesija konferencijos dalyviams.

2015 m. pabaigoje išleistas leidinys „Atviro kodo GIS technologijų taikymo pradžia“. Jame pristatoma, kaip savo jėgomis susikurti atviro kodo GIS technologijų pagrindu veikiantį sprendimą, kuris suteiktų galimybę kurti, saugoti erdvinių duomenų rinkinius, juos publikuoti ir naudoti internete. Leidinyje demonstruojami darbo su QGISPostGISGeoserver ir OpenLayers pagrindai, kaip šias technologijas naudoti kartu.

Atsisiųskite leidinį. 
(© 2015 opengis.lt. Visos teisės saugomos.)

Dėl konferencijos organizavimo, mokymų ir atviro kodo GIS technologijų naudojimo kreipkitės į Andrių Balčiūną (andrius@opengis.com).

  • No labels