Jei norite naudotis „eduroam" belaidžiu tinklu, tačiau Jūsų naudojamam įrenginiui arba operacinei sistemai nėra paruoštos diegimo instrukcijos, galite jungtis prie tinklo nustatydami pagrindinius tinklo parametrus:

  • Tinklo pavadinimas (SSID): eduroam
  • Saugumo tipas (Security type): WPA2-Enterprise
  • Duomenų šifravimas (Encryption type): AES
  • Autentifikavimo tipas (Network authentication method): PEAP (Protected EAP)
  • Autentifikavimo metodas (Authentication method): EAP-MSCHAPv2


Prisijungimo duomenys (VU darbuotojams ir studentams):

VU saugumo (VU eduroam autentikavimo serverio radius.vu.lt) sertifikatas parsisiuntimui:


Kam reikalingas VU saugumo sertifikatas?

Saugumo sertifikatai yra viena iš tapatybę tinkle užtikrinančių priemonių. Klientas, t.y. belaidžio tinklo „eduroam"  naudotojas (per įrenginį) savo tapatybę patvirtina pateikdamas prisijungimo vardą ir slaptažodį. Tačiau ne visada galima būti tikram, kad tinklas (tiksliau belaidžio tinklo stotelė) prie kurio jungiatės ir pateikiate savo prisijungimo duomenis yra būtent tas, prie kurio norite jungtis, o ne slapta duomenis renkantis apsimetėlis. Saugumo sertifikatas leidžia Jūsų įrenginiui (kompiuteriui, mob. telefonui ir pan.) atpažinti „blogas" (be atitinkamų sertifikatų raktų) ir jungtis tik prie „tikrųjų" stotelių. Jei tik yra galimybė, rekomenduojame visada diegti ir naudoti VU saugumo sertifikatus jungiantis prie „eduroam" belaidžio tinklo.


PAPILDOMA INFORMACIJA

  • VU „eduroam" tinkle palaikomi 802.11a/b/g (kai kuriose zonose „n“ ir „ac“) belaidžio ryšio standartai.
  • „eduroam" tinkle užtikrinamas projekto nuostatuose numatytų tinklo paslaugų pasiekiamumas. Saugumo sumetimais taisyklėse nenumatyti prievadai (ang. port) gali būti blokuojami, todėl „eduroam" tinkle gali neveikti kai kurios audio ir video transliacijų, pokalbių bei kitos pastovaus ryšio su serveriu per nenumatytus prievadus reikalaujančios programos.
  • Jei naudojate kokią nors senesnę Microsoft Windows operacinę sistemą (Windows 98/Me/2000 ir pan.), geriausia išeitis yra atnaujinti ją bent iki Windows XP versijos. Senesnėse versijose prisijungti prie „eduroam“ tinklo gali būti labai keblu, o dažnai ir visai neįmanoma.